Sport

Tělovýchovná jednota Sokol Němčičky má 103 členů, pět oddílů, devět stálých zaměstnanců a podle potřeby zaměstnává brigádníky. Předsedou TJ Sokol Němčičky a správcem sportovního areálu je Jaroslav Stávek.

Součástí sportovního zařízení je hřiště na kopanou, antukové hřiště na tenis, volejbal a nohejbal, lyžařský vlek, svah s umělou hmotou a systémem umělého zasněžování, dále koupaliště, které má TJ v bezplatném pronájmu od Obce Němčičky.

Koupaliště je v provozu každoročně od června do konce srpna denně od 9 hodin do setmění. Občerstvení na koupališti je v provozu od dubna v pátky a soboty večer a v neděli při zápasech kopané. Od června pak každý večer.

Oddíl kopané pořádá na fotbalovém hřišti různé turnaje, přátelská utkání a dlouhodobé soutěže skupiny třetí třídy.

Oddíl stolního tenisu má v dlouhodobé soutěži přihlášena dvě družstva, z toho jedno v okresním přeboru.

Oddíl lyžování má již dvacetiletou tradici. Osmnáct let provozuje na lyžařském svahu s vlekem lyžařskou školu. Stabilitu provozu zabezpečuje umělá hmota a sněhová děla. Do školy je každoročně přihlášeno kolem 260 dětí. Pořádá se i škola pro dříve narozené , škola snowboardu a celotýdenní lyžařský výcvik pro děti z okolních základních škol. Provoz svahu s vlekem je zahajován každý rok koncem listopadu. V průběhu sezóny jsou pořádány okresní a krajské přebory v lyžování a dětský karneval na lyžích.

V roce 2000 bylo dáno na koupališti do provozu ubytovací zařízení, které má sloužit především pro sportovní soustředění mládeže. Má kapacitu 30 lůžek. V objektu jsou sprchy, WC a kabinky pro návštěvníky koupaliště a nové fotbalové kabiny.

V roce 2003 se podařilo za podpory Ministerstva financí vybudovat i zázemí pro lyžaře – novou provozní budovu, kde mimo jiné naleznete občerstvení pro 70 osob, ubytování, půjčovnu a servis lyží.